Včelky

Včelky jsou univerzitní třídou na Borech pro 18 dětí. Ve školním roce 2022/2023 je zapsáno 11 chlapců a 7 dívek ve věku od 3 do 6(7) let.

K dětem chováme vstřícný, respektující, spravedlivý a láskyplný přístup, čímž jsme pro ně příkladem v žití základních lidských a morálních hodnot a učíme tak jednat i je samotné.

Kromě jiného vedeme děti hlavně k hudbě, která pozitivně působí na jejich emoční prožívání a děti se tak přirozeněji vyjádří nejen v oblasti zpěvu, ale i pohybově a výtvarně, také se jim rozvine fantazie, představivost a cit pro rytmus.

Otevírací doba

Třída je otevřena od 7:00 – 16:30

Ráno od 7:00 do 7:30 a odpoledne od 15:30 do 16:30 je provoz sloučen do jedné třídy, a to do Berušek.

Kontakt

  • 603 344 389
  • Baarova 36, Plzeň 301 00

Aktuality

Včelky – září

Milí rodiče a milé Včelky, vítáme Vás po prázdninách v novém školním roce 2023/2024! (Startujeme…

Číst více

Včelky – červen

Naplánované akce:  Čtvrtek 1.6. – dopolední cvičení v tělocvičně u Slavie (https://www.fbsslaviaplzen.cz/, předškoláci se budou učit florbal…

Číst více

Včelky – duben

Naplánované akce:  Úterý 4.4. – návštěva z organizace “Dětská misie” v MŠ (lektoři mají pro…

Číst více

Včelky – březen

Naplánované akce:  Středa 1.3. – návštěva hvězdárny (https://www.hvezdarnaplzen.cz/?page_id=2156, program: Povídání o obloze, POZOR: pro děti…

Číst více
1 2 3 4 5

O děti se starají

Petra Mayerová
Ředitelka

Celý můj život je protkán touhou po kontaktu s dětmi. Jejich vnímání světa mne v mnohém fascinuje a také inspiruje. Osobní víra mne přivedla do MŠkB, kde mohu uplatnit své vzdělání a bohaté zkušenosti z práce s dětmi v mateřské škole i se svými třemi dcerami. Být s dětmi je můj splněný sen…

Tereza Jančíková
Třídní učitelka

Být učitelkou či obecně péče o děti mě naplňuje více než cokoliv jiného. Mým velkým koníčkem je hra na klavír a zpěv a snažím se dětem něco málo z té hudby předat. Ráda si s dětmi zpívám, učím je nové písničky, vnímání rytmu a melodie a celkově propojuji nenásilnou formou různé činnosti s hudbou. Pro děti se snažím být kamarádkou s otevřenou náručí a úsměvem, ovšem pravidla samozřejme být musí.

Kateřina Mayerová
Třídní učitelka

Vždy jsem měla ráda děti a jejich společnost, proto jsem se rozhodla pro práci v MŠkB. U dětí mě inspiruje jejich upřímnost a bezprostřednost. Chci je učit novým věcem a pomáhat jim se vším, co budou potřebovat. Mým cílem je probouzet v nich radost a spokojenost, čímž mě učiní šťastnou.

Monika Pokorná
Asistent pedagoga

Díky absolvování kurzu asistenta pedagoga jsem si po letech mohla splnit sen a věnovat se tomuto povolání, které mě činí šťastnou. Na práci s dětmi se mi líbí, že mohu být součástí jejich světa. A protože moje dvě děti jsou už dospělé, je pro mne krásné a zároveň dobrodružné tento svět znovu objevovat.

Irena Kozlová
Provozní - Bory

Jsem maminkou, šťastnou a pečující babičkou, která ve svém volném čase ráda tvoří. Dětičky mě vždy inspirovaly, a proto budu ráda, když i já přispěji svými zkušenostmi v mateřské školce.

Mája Kapustová
Učitelka flétničky

Jsem maminkou dvou úžasných dětí. Byla jsem členkou orchestru DJKT, Plzeňské filharmonie, vystupovala jsem v mnoha zemích světa a dodnes vystupuji, jsem členkou několika souborů. S velkou láskou učím děti v ZUŠ, natáčím s nimi CD, koncertuji s nimi, účastníme se mnoha soutěží. Jako nejdůležitější však vnímám probouzet v dětech lásku k hudbě. Od roku 2001 jsem začala jako novinku v našem pedagogickém světě objevovat talenty u těch nejmladších dětí v MŠ. Některé děti provázím jen během několika prvních hudebních krůčků, s některými pokračuji až do dospělosti. Těším se na setkání s Vašimi poklady.

Tereza Vaďurová
Učitelka tanečků

Výuce tance a pohybu se věnuji již přes 10 let a tato práce mě velmi naplňuje. Ráda dál předávám radost, kterou tanec přináší, a spolu s ní i hravou formou zásady zdravého pohybu, které jsou pro plnohodnotný a spokojený život velmi důležité. S dětmi se vždy snažím navázat přátelský vztah, respektuji jejich individuální potřeby, a to jak pohybové tak osobnostní. Záleží mi na tom, aby se děti neváhaly kreativně vyjádřit.